Magnez i L-karnityna 250 ml

Magnez i L-karnityna 250 ml

  • Producent: Elita
  • Dostępność: Brak w magazynie
35.00zł Podatek: 35.00zł

Magnez + L-karnityna 250 ml

Jest to produkt zawierający magnez w formie chelatu i L-karnitynę. 

Magnez jest niezbędnym pierwiastkiem występującym we wszystkich organizmach żywych w tym ptaków. Bierze udział w różnych procesach metabolicznych .

Karnityna jest naturalnie znajdującą się substancją w organizmie odpowiedzialną za przenoszenie kwasów tłuszczowych do  części komórki odpowiedzialnej za procesy energetyczne w każdej żywej komórce.  Aby zatem energia z pokarmu , głównie tłuszczu mogła być wykorzystana przez mięśnie gołębia w sposób najbardizej efektywny musi być w jego organizmie stale wystarczająca ilość karnityny .Karnityna ponadto hamuje  także przed nadmiernym zakwaszeniem mięśni gołębia po locie przez nadmiar  kw. mlekowego. Przy zachowaniu właściwej ilości karnityny  mięsień sercowy pracuje bardziej wydajnie.

Magnez + L-karnityna jest wysokiej klasy preparatem podawanym do wody pitnej dla gołębi sportowych. Zastosowany w nim magnez jest w najbardziej przyswajalnej  formie  chelatowej. Działanie to zostało wzmocnione wit. B 6 dla jeszcze lepszego procesu przyswajania oraz oddziaływania na układ nerwowy. Zawarta w produkcie karnityna współgra  z magnezem sprawiając, że procesy energetyczne w organizmie gołębia przebiegają optymalnie.

Stosowanie:

W okresie lotów 2 do 3 razy w tygodniu od 5 do 10 ml/ na 1 l wody

W okresie spoczynku 2 razy w tygodniu  5 ml/ na 1 l wody

 

Copyright © 2016 dobry-lot.pl. All rights reserved.

Created by djangoweb.pl